26 czerwca 2022

Właściwa higiena zębów-czyli jak mogą pomóc pasty i płyny barwiące?

Właściwa higiena jest podstawą w dbaniu o zdrowie naszych zębów i tkanek przyzębia. I wbrew pozorom prawidłowa higiena wcale nie jest kwestią banalną, a wiele osób nadal ma problemy z jej prawidłowym wykonaniem. W jaki sposób można ułatwić sobie zadanie?

Dlaczego higiena jest tak ważna?

Zdrowie zębów, ale także wszystkich tkanek przyzębia jest szalenie ważne, jeśli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem i doskonałą kondycją zębów. O higienie pisaliśmy już na naszym blogu, zwracaliśmy również uwagę, że nie wystarczy samo mycie, nie można zapominać o regularnym nitkowaniu, które pozwala doskonale oczyścić trudno dostępną przestrzeń pomiędzy zębami. Tutaj nie ma kompromisów, bo niedbale wykonane zabiegi higieniczne w domu prowadzą prędzej czy później do poważnych problemów - próchnicy, chorób tkanek przyzębia, a w konsekwencji mogą nawet powodować utratę zębów. Sprawa jest poważna, dlatego warto w razie wątpliwości poprosić o instruktaż stomatologa podczas wizyty.

Preparaty barwiące kamień nazębny

Sprawdzenie dokładności zabiegów higienizacyjnych jest teraz znacznie prostsze. W odpowiedzi na potrzeby rynku pojawiły się specjalne preparaty - pasty oraz płyny, które barwią płytkę nazębną. Dzięki temu można bardzo łatwo i szybko sprawdzić czy nasze zęby zostały odpowiednio wyczyszczone. To duże ułatwienie, szczególnie, że płytka nazębna początkowo jest kolorystycznie bardzo zbliżona do barwy zębów, przez co jej usunięcie bywa utrudnione. Dostępne tabletki, płyny oraz pasty cieszą się coraz większą popularnością, ze względu na wysoką funkcjonalność.

W praktyce płytka barwiona jest na różne kolory - różowy, niebieski, czerwony lub zielony. Co więcej, w niektórych preparatach barwa osadu świadczy o tym czy osad występujący na zębach jest świeży czy jest efektem nie doczyszczenia. Dużym atutem są produkty wybarwiające dla dzieci, które od najmłodszych lat mogą uczyć się dokładnego czyszczenia zębów, ale o tym jeszcze napiszemy 🙂

Designed and programmed by: