13 października 2022

Szczoteczki soniczne - wszystko, co chcesz o nich wiedzieć!

Szczoteczki soniczne zyskują coraz większą popularność, ponieważ pozwalają doskonale zadbać o zęby i dziąsła. Są bardzo dokładne, dzięki zastosowaniu innowacyjnej techniki. Jak działa szczoteczka soniczna i dlaczego warto z niej korzystać?

Szczoteczka soniczna, co to takiego?

Tym, co odróżnia szczoteczki elektryczne od sonicznych, to ilość ruchów, jakie wykonuje oraz ich rodzaj. Szczoteczki elektryczne wykorzystują ruch oscylacyjny, wykonując zaledwie od ok. 5600 do 8800 ruchów na minutę oraz ruch pulsacyjny - do 41000 na minutę. W przypadku szczoteczek sonicznych wartości są znacznie większe, bo od 31000 do 48000 ruchów na minutę, przy czym podstawą jest ruch wymiatający. Drgania osiągają wartość nawet 96000 na minutę. Technologia soniczna wykorzystuje fale dźwiękowe, których właściwości pozwalają doskonale oczyścić zęby.

Szczoteczka soniczna - zasada działania

Doskonały efekt działania związany jest z falą dźwiękową, o częstotliwości 260 MHz, dzięki czemu można naprawdę skutecznie usunąć bakterie, jakie znajdują się na powierzchni zębów. Mechanizm działania sprawia, że drgania ze szczoteczki przenoszone są na włókna, a następnie wprawiają w drganie ślinę. Ta, wraz z pastą do zębów dociera nawet w najtrudniejsze miejsca, doskonale oczyszczając je.

Dlaczego warto korzystać ze szczoteczek sonicznych podczas codziennej higieny?

Najważniejszym powodem jest jej dokładność. Fale dźwiękowe o dużej częstotliwości zdecydowanie skuteczniej pomogą usunąć kamień nazębny i gromadzącą się płytkę bakteryjną. Mimo znacznie wyższej prędkości obrotu główki, szczoteczki soniczne są dla zębów wyjątkowo delikatne. To świetny sposób, aby zadbać o dziąsła i szkliwo. Dodatkowym atutem jest ekonomiczność, bo korzystając ze szczoteczki sonicznej pasta, pod wpływem drgań, zmieniana jest w mikro bąbelki. W takiej postaci jest zdecydowanie lepiej rozprowadzana w jamie ustnej.

Designed and programmed by: