13 marca 2022

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna stale się rozwija, a jedną z cieszących się coraz większą popularnością dziedzin jest medycyna estetyczna. Czy wiesz dlaczego jest tak ceniona przez pacjentów? I czym się zajmuje?

Dlaczego medycyna estetyczna?

Nazwa dyscypliny nie jest przypadkowa, ponieważ działania podejmowane w jej zakresie skierowane są przede wszystkim na poprawę wyglądu osoby, która poddaje się określonym zabiegom. W przeciwieństwie do chirurgii plastycznej, zabiegi wykonywane w ramach medycyny estetycznej są mało inwazyjne. Dzięki temu pacjent nie musi poddawać się długiemu procesowi rekonwalescencji.

Zabiegi pozwalają na poprawę niedoskonałości i drobnych defektów urody, aby móc cieszyć się idealnym wyglądem. Są one wykonywane na różnych partiach ciała - na twarzy, dekolcie, rękach, w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjentów. Medycyna estetyczna zajmuje się zatem osobami zdrowymi, a jej celem jest profilaktyka starzenia się skóry, czyli estetyka wyglądu.

Zabiegi medycyny estetycznej

Mała inwazyjność zabiegów medycyny estetycznej to wiele korzyści. Przede wszystkim pacjent nie musi przechodzić długiego procesu rekonwalescencji, a zabieg nie wymaga np. hospitalizacji. Czas wykonania większości z nich to kilkadziesiąt minut.

W ramach medycyny estetycznej przeprowadzane są różnorodne zabiegi, w tym:

  • mezoterapia igłowa, mająca szerokie spektrum działania, w zależności od zastosowanych preparatów, możemy uzyskać efekt odżywczy, nawilżający, rozjaśniający czy przeciwzmarszczkowy, a w przypadku ciała również wyszczuplający,
  • zabiegi z wykorzystaniem usieciowanego kwasu hialuronowego, potocznie nazywanego wypełniaczem, takie jak nawilżanie i modelowanie ust oraz wypełnianie zmarszczek, zabiegi przeciwzmarszczkowe z wykorzystaniem kwasu hialuronowego doskonale sprawdzają się w dolnej części twarzy, np. bruzda nosowowargowa, zmarszczki palacza,
  • zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej, potocznie nazywanej botoksem, która doskonale sprawdza się w zabiegach przeciwzmarszczkowych, to świetne rozwiązanie do stosowania w górnej części twarzy, np. w przypadku wystąpienia lwiej zmarszczki lub zmarszczek poprzecznych czoła, toksyna botulinowa wykorzystywana jest także w leczeniu nadpotliwości dłoni i stóp oraz za szerokiego “dziąsłowego” uśmiechu.
Designed and programmed by: